Rajd Kataru: uczeń zastąpił mistrza, kapitan dał „przyquad”

KatarSonik

Zawodnicy Poland National Team po raz kolejny doskonale zaprezentowali się w Rajdzie Kataru. Drugie miejsce w swojej klasie zajął Rafał Sonik, a tuż za liderem przyjechał również Martin Kaczmarski, który tak jak dzień wcześniej Krzysztof Hołowczyc, ustąpił tylko Nasserowi Al-Attiyah. W ścisłej czołówce wciąż jadą również Adam Małysz oraz Marek Dąbrowski.

Na liczącym niemal 400 km odcinku specjalnym zaplanowanym na wtorek fenomenalnie spisał się Martin Kaczmarski, który uzyskał drugi czas. – Trzeba przyznać, że trochę dziś przycisnąłem, bo chciałem zniwelować wczorajszą stratę. Pod koniec oesu zjeżdżałem z bardzo wysokiej wydmy i za szybko chciałem ją pokonać. Uderzyliśmy bokiem, a ja poczułem się jakby moje wnętrzności wyszły z samochodu i wróciły. Muszę więc dziś porządnie odpocząć – mówił na mecie młody rajdowiec.

Krzysztof Hołowczyc, który dzień wcześniej przyjechał podobnie jak jego uczeń tuż za Nasserem Al-Attiyah tym razem stracił sporo czasu z powodu błędów nawigacyjnych i do mety dotarł jako ósmy zawodnik. Piątą lokatę wywalczyli Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem, a szóstą Adam Małysz z Rafałem Martonem.

Rafał Sonik tym razem był drugi, ale na trasie nie zawahał się pomóc swojemu najpoważniejszemu konkurentowi Mohamedowi Abu-Issie, który wygrał wtorkowy etap różnicą dwóch minut. Kapitan Poland National Team oddał Katarczykowi swoje zapasowe gogle, kiedy ten zachlapał swoje paliwem. Ten gest był wyrazem sportowej postawy quadowca, ale jednocześnie nie pozwolił mu odrobić bezcennych minut, których na mecie w piątek może zabraknąć…

Wśród motocyklistów najszybszy był Brytyjczyk Sam Sunderland. Jakub Piątek uplasował się na 8., a Maciej Berdysz na 11. pozycji.

Wyniki 2. etapu:

Samochody:
1. Nasser Al-Attiyah (QAT) 3:43.21
2. Martin Kaczmarski (POL) +11.15
3. Yazeed Al-Rajhi (RUS) +11.25

5. Marek Dąbrowski (POL) +24.36
6. Adam Małysz (POL) +29.34
8. Krzysztof Hołowczyc (POL) +41.08

Motocykle:
1. Sam Sunderland (GBR) 4:22.22
2. Paulo Goncalves (POR) +2.04
3. Jordi Viladoms (ESP) +8.07

9. Jakub Piątek (POL) +1:58.12
11. Maciej Berdysz (POL) +4:37.11

Quady:
1. Mahamed Abu-Issa (QAT) 5:23.08
2. Rafał Sonik (POL) + 2.01
3. Adel-Hussein Abdalla (QAT) +52.42

Możliwość komentowania jest wyłączona.