Rajd Kataru: Hołowczyc „zagotował”, sfrustrowany Sonik

KatarHołowczyc

Trzeci dzień Sealine Cross Country Rally nie był do końca szczęśliwy dla zawodników Poland National Team. Krzysztof Hołowczyc z powodów technicznych musiał zjechać z trasy, a Rafał Sonik popełnił dwa błędy nawigacyjne i powiększył swoją stratę do lidera rajdu. W labiryncie śladów gubił się także Martin Kaczmarski.

Najbardziej doświadczony z polskich kierowców, Krzysztof Hołowczyc nie ukończy Rajdu Kataru. Weteran off-roadowej rywalizacji musiał zjechać z trasy środowego etapu z powodu rosnącej temperatury silnika. – Testujemy tu kilka rozwiązań i jak to bywa, początki są trudne – mówił uśmiechnięty „Hołek”, kiedy mechanicy zaczęli już walczyć z awarią w bazie rajdu. Polak prawdopodobnie stanie na starcie czwartkowego oesu, ale będzie jechać poza klasyfikacją.

Tuż za ścisłą czołówką na mecie stawił się Adam Małysz z Rafałem Martonem. Nie minęło pół minuty, a na finiszu był także Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem. Nieco więcej czasu potrzebował szósty tego dnia zawodnik – Martin Kaczmarski, który stracił kilkanaście cennych minut z powodu błędów nawigacyjnych.

Właściwej trasy dwukrotnie musiał również szukać Rafał Sonik. Kapitan Poland National Team był tym faktem mocno sfrustrowany. Pół godziny straty do Mohameda Abu-Issy na dwa dni przed końcem rywalizacji oznacza, że tylko bardzo mocna, bezbłędna jazda i uśmiech losu mogą zapewnić Sonikowi drugie w tym roku zwycięstwo.

W stawce motocyklistów trwa dominacja zawodników z Półwyspu Iberyjskiego. Pierwszą trójkę utworzyli Joan Barreda i Marc Coma z Hiszpanii oraz Helder Rodrigues z Portugalii. Jakub Piątek uplasował się na 9. miejscu, a Maciej Berdysz nie ukończył rywalizacji.

Wyniki 3. etapu:

Samochody:
1. Nasser Al-Attiyah (QAT) 4:12.56
2. Reinaldo Valera (BRA) + 5.58
3. Władymir Wasiliew (RUS) + 9.13
4. Adam Małysz (POL) +11.39
5. Marek Dąbrowski (POL) ++13.54
6. Martin Kaczmarski (POL) ++34.27
-. Krzysztof Hołowczyc  DNF

Motocykle:
1. Joan Barreda (ESP) 4:53.43
2. Marc Coma (ESP) +2.15
3. Helder Rodrigues (POR) +4.02

9. Jakub Piątek (POL) +1:24.32
-. Maciej Berdysz (POL) DNF

Quady:
1. Mahamed Abu-Issa (QAT) 5:56.05
2. Rafał Sonik (POL) +30.24

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.