Sealine Cross Country Rally: wielki start Polaków w Wielki Poniedziałek

KatarKaczmarski

Już pierwszego dnia Rajdu Kataru rywalizacja rozgrzała wszystkich zawodników do granic wytrzymałości. Nie chodziło jedynie o sportowe emocje, ale przede wszystkim o potężne upały, które dały się we znaki chyba każdemu kierowcy. W tych ekstremalnych warunkach świetnie poradzili sobie kierowcy Poland National Team. Rafał Sonik wygrał w stawce quadów, a Krzysztof Hołowczyc zajął drugie miejsce w rywalizacji samochodów.

Poland National Team ma w Katarze sporą reprezentację. Najwięcej Polaków startuje w klasie samochodów, gdzie w poniedziałek fantastycznie zaprezentował się Krzysztof Hołowczyc. Olsztynianin jadący Mini w parze z Andreasem Schulzem zajął drugie miejsce, ustępując tylko Nasserowi Al-Attiyah, który na pustyni w swoim kraju czuje się jak ryba w wodzie. Świetny piąty czas uzyskał Adam Małysz z Rafałem Martonem, a na ósmej pozycji do mety dojechali Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem.

Przygód nie uniknął uczeń Krzysztofa Hołowczyca Martin Kaczmarski, który nie tylko zgubił się w skalnym labiryncie katarskiej pustyni, ale złapał również trzy kapcie i musiał omijać stado wielbłądów. W rezultacie do mety dotarł jako 10. zawodnik.

Niezawodny ponownie okazał się Rafał Sonik. Kapitan Poland National Team wygrał w rywalizacji quadów, prowadząc do mety Mohameda Abu-Issę. Miejscowy rajdowiec, podobnie jak Al-Attiyah świetnie zna tereny, na których rozgrywany jest Sealine Cross Country Rally, a mimo to wolał przodem puścić doświadczonego Polaka, niewątpliwie licząc na jego potknięcie, ale również ułatwiając sobie znacznie dotarcie do mety.

Wśród motocyklistów rywalizację zdominowali Hiszpanie. Najszybszy był Joan Barreda, po którym linię mety minęli koledzy z teamu fabrycznego KTM: Marc Coma i Jordi Villadoms. Jakub Piątek przyjechał na metę z 9. czasem, a Maciej Berdysz był 11.

Po przejechaniu „zaledwie” 163 km we wtorek na zawodników Poland National Team czeka już znacznie dłuższy, ponad 350-kilometrowy odcinek specjalny. Kierowcy ponownie zmagać się będą z upałem oraz nieprzewidywalną trasą, która tworzy prawdziwą pajęczynę możliwych dróg i wymaga niemal ponadnaturalnych umiejętności nawigacyjnych.

Wyniki 1. etapu:

Samochody:
1. Nasser Al-Attiyah (QAT) 1:29.57
2. Krzysztof Hołowczyc (POL) +02.44
3. Władymir Wasiliew (RUS) +09.24

5. Adam Małysz (POL) +11.44
8. Marek Dąbrowski (POL) +25.53
10. Martin Kaczmarski (POL) +35.46

Motocykle:
1. Joan Barreda (ESP) 1:42.31
2. Marc Coma (ESP) +2.04
3. Jordi Viladoms (ESP) +5.04

9. Jakub Piątek (POL) +51.57
11. Maciej Berdysz (POL) +58.00

Quady:
1. Rafał Sonik (POL) 2:13.48
2. Mahamed Abu-Issa (QAT) +2.02
3. Adel-Hussein Abdalla (QAT) +2.05

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.