Najnowsze wiadomości

krakow_powitanie

Rafał Sonik na prawdziwej mecie Dakaru

Trzy dni po przylocie do Polski zwycięzca Rajdu Dakar 2015 wreszcie dotarł do rodzinnego miasta. Krakowianie licznie zgromadzili się na Rynku Głównym, by pod sceną przywitać mistrza, który przyjechał quadem, w pełnym rajdowym rynsztunku.

Czytaj więcej
DSC_0651

Krzysztof Hołowczyc już w Polsce

Wczoraj powrócił do Polski Krzysztof Hołowczyc, zdobywca historycznego pierwszego dla Polski podium Rajdu Dakar w kategorii samochodów.

Czytaj więcej
Bronek

Gratulacje Prezydenta RP dla Rafała Sonika i Krzysztofa Hołowczyca

Prezydent Bronisław Komorowski pogratulował Rafałowi Sonikowi oraz Krzysztofowi Hołowczycowi sukcesów podczas 37. Rajdu Dakar. Prezydent w listach podziękował także za przeżycia i wzruszenia, jakich dostarczyli.

Czytaj więcej
251_dk15_viniciusbranca_140151-2_alta

Historyczny Rajd Dakar

Rajd Dakar długo był niedostępny dla zawodników z Polski. Potem powoli zaczęli pojawiać się pionierzy, którzy przecierali szlaki. Poprzez wydmy Sahary aż po wydmy Atakamy kolejni polscy rajdowcy wydeptywali ścieżkę, która w końcu zaprowadziła nas do wielkiego sukcesu – zwycięstwa Polaka w tej legendarnej imprezie [...]

Czytaj więcej
AUTO - DAKAR 2015 PART 2

Konsekwentni jak czołgi

W wypowiedziach Polaków po zakończeniu Rajdu Dakar dominowała radość. Nie tylko ze zwycięstwa, czy miejsca na podium, ale ukończenia wyzwania, co samo w sobie jest wielkim osiągnięciem. Oto co mówili zawodnicy Poland National Team na mecie w Buenos Aires. Jakub Przygoński: – Każdy, kto jest [...]

Czytaj więcej
_1040478

LOTTO Team na mecie Rajdu Dakar

Duet Szkoły Mistrzów LOTTO zameldował się w sobotę na finiszu zmagań i zrealizował swoje założenie – wywalczył miejsce w pierwszej „dwudziestce” klasyfikacji generalnej samochodów ciężarowych.

Czytaj więcej
251_dk15_victoreleuterio_130133_alta

Zwycięstwo Sonika, sukces Hołka – dziewięciu Polaków na mecie Rajdu Dakar 2015

Rafał Sonik jako pierwszy Polak sięgnął po indywidualne zwycięstwo w rajdzie uznawanym za najtrudniejszy na świecie, a Krzysztof Hołowczyc wywalczył trzecie miejsce, osiągając największy polski sukces w stawce samochodów.

Czytaj więcej
MCH21261_792x528 (2)

Historyczne podium Hołowczyca w Rajdzie Dakar!

Krzysztof Hołowczyc, pilotowany przez Farncuza Xaviera Panseri, ponownie zapisał się złotą czcionką na kartach historii polskiego motorsportu, tym razem jako pierwszy Polak, który stanął na podium Rajdu Dakar w królewskiej kategorii samochodów.

Czytaj więcej
251_dk15_josemariodias_090950_alta

Kurz i ostrożność

Nikt z polskich zawodników nie próbował na przedostatnim etapie walczyć o czas, czy wyprzedzać rywali. Kurz, który unosił się nad trasą nie pozwalał na bezpieczne wykonanie tego manewru, a na tym etapie tylko wariat podejmowałby ryzyko. Przeczytajcie co przed ostatnim dniem zmagań mówili członkowie Poland [...]

Czytaj więcej
MCH34541_792x527

Poranny przegląd rywali – część 14.

Do mety jest już tak nie daleko, że jeśli odpowiednio powieje wiatr, może przynieść na start oesu okrzyki kibiców czekających na swoich bohaterów w centrum Bunoes Aires. W sobotę na trasie żaden z Polaków nie będzie mieć rywali. To jest „etap przyjaźni”, który kończy tegoroczną [...]

Czytaj więcej
_1040465

Jazda bez hamulców, LOTTO Team zmierza do mety

Piątkowy etap Rajdu Dakar nie był etapem w pełnym tego słowa znaczeniu. Liderzy jechali zdecydowanie wolniej i mało kto próbował walczyć o jak najlepszy czas przejazdu. Priorytetem było dotarcie do mety.

Czytaj więcej
sonik_EDO2858_rid

Poland National Team na ostatniej prostej do wielkiego sukcesu

Kibice w Polsce mogą już powoli zacierać ręce. Tylko jeden etap dzieli nas od historycznego finału Rajdu Dakar, w którym dwóch Polaków prawdopodobnie stanie na podium.

Czytaj więcej
MCH20924_792x527(1)

Hołowczyc zmierza w stronę podium

Po zakończeniu dwunastego i zarazem przedostatniego etapu tegorocznej edycji Dakaru, podium Hołowczyca wydaję się być niezagrożone. Przewaga załogi Lotto Team nad czwartym Holendrem van Loon’em wynosi półtorej godziny.

Czytaj więcej
368-AE9A6233

Poranny przegląd rywali – rozdział 13.

Na drodze zawodników Poland National Team staje w piątek prawdziwy gigant. Ten potwór to 12. etap, liczący 1024 km – najgroźniejszy w tej chwili rywal naszych rajdowców na trasie prowadzącej do Buenos Aires.

Czytaj więcej
IMG_1507

Mantra Hołowczyca, spokój Kazberuka

Laikowi mogłoby się wydawać, że ostatnie dni Dakaru to najlepszy moment żeby zaatakować. Nic bardziej mylnego. W tej chwili każdy zawodnik jest ostrożny i uważny…

Czytaj więcej