Doskonałe „otwarcie” Hołka i Małysza

Holek

Znakomicie spisali się w prologu Lima-Pisco dwaj kierowcy Poland National Team, czyli Krzysztof Hołowczyc i Adam Małysz. Popularny Hołek pokonał 13-kilometrowy OS z szóstym/ósmym czasem, natomiast załoga Adam Małysz/Rafał Marton zajęła 14. miejsce.

Etap otwarcia wygrał utytułowany mistrz rajdów terenowych Carlos Sainz jadący samochodem Buggy. Hiszpański kierowca „wykręcił” czas 7 min. 40 sek. Krzysztof Hołowczyc stracił do niego 34 sekundy. Głównie z powodu „zgaszenia” silnika w grząskim piachu. Co ciekawe, w tym samym czasie dojechały na metę dwa inne samochody Mini – Francuza Peterhansela i Rosjanina Nowickija.

Na 29. miejscu dojechał kolejny Polak, zawodnik Orlen Teamu Szymon Ruta, 47. w stawce jest Piotr Beaupre z pilotem Jackiem Lisickim (PNT), a inny Reprezentant Polski w Rajdach Terenowych – Dariusz Żyła, zajął 56. miejsce.