Powołano Reprezentację Polski na Dakar 2015

dakar2015

Polacy już po raz trzeci ruszą na bezdroża Ameryki Południowej pod jedną banderą. Na wniosek Poland National Team, Polski Związek Motorowy, uchwałą z 12 grudnia powołał Reprezentację Polski na Dakar 2015. W jej składzie znalazło się 15 zawodników.

Już za niespełna dwa tygodnie polscy rajdowcy ruszą z Buenos Aires na północny wschód Argentyny w kierunku Chile i Boliwii. Wśród zawodników, którzy rywalizować będą pod biało-czerwoną flagą znaleźli się: Piotr Beaupre, Maciej Berdysz, Jacek Czachor, Marek Dąbrowski, Michał Hernik, Krzysztof Hołowczyc, Jarosław Kazberuk, Jacek Lisicki, Adam Małysz, Rafał Marton, Jakub Piątek, Jakub Przygoński, Rafał Sonik, Paweł Stasiaczek i Robin Szustkowski.

Po doskonałym występie w poprzedniej edycji Rajdu Dakar wszyscy zawodnicy chcą kontynuować dobrą passę i wyżej zawieszają sobie poprzeczkę. Krzysztof Hołowczyc będzie celował w upragnione podium, a Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem chcieliby przebić się do pierwszej „piątki”. Adam Małysz z Rafałem Martonem planują wjechać do pierwszej „dziesiątki”, a wracający po ciężkiej kontuzji Jakub Przygoński zrobi wszystko by być w ścisłej czołówce. Największe nadzieje wiążemy jednak z naszym quadowcem, Rafałem Sonikiem, który już trzykrotnie stał na podium, a przed rokiem ustąpił tylko Chilijczykowi Ignacio Casale. Liczymy także na solidny występ duetu z ciężarówki, który wystartuje nową Tatrą Jamal.

W Rajdzie Dakar zadebiutują w tym roku aż czterej motocykliści. Maciej Berdysz, Michał Hernik i Paweł Stasiaczek stawiają sobie za cel dotarcie do mety. Podobnie jak Jakub Piątek, który kontynuuje tradycje rodzinne. Jego ojciec, Dariusz Piątek startował w 2000 roku w Afryce, ale niestety zmagań nie ukończył.

Przed startem, 3 stycznia zaplanowano spotkanie wszystkich zawodników z prezesem Polskiego Związku Motorowego Andrzejem Witkowskim, jego zastępcą Michałem Sikorą oraz ambasadorem naszego kraju w Argentynie, panem Jackiem Bazańskim.

Możliwość komentowania jest wyłączona.