Maraton przed dniem przerwy

mapa_sobota

Szykuje się pracująca sobota w Rajdzie Dakar 2013. Zwłaszcza dla kierowców samochodów, którzy będą mieli do pokonania ponad osiemset kilometrów po kamienistych i piaszczystych bezdrożach na trasie z Salty do Tucuman. Czy zawodnicy Poland National Team poprawią swoje wyniki?

Trasa dzisiejszego odcinka została poprowadzona na trzy sposoby, dzięki czemu odcinek specjalny dla motocykli i quadów będzie liczył 492 km i 247 km dojazdówki (razem 739 km), wspomniane już samochody zaliczą 470 km OS’u i 380 km dojazdu (w sumie 850 km). Najmniejszy dystans przed ciężarówkami, dla których organizatorzy wytyczyli 155 km odcinka specjalnego i 394 km dojazdówki (łącznie 449 km).

Większość trasy została poprowadzona na wysokości ponad 2 tys. metrów n.p.m. – Tam jest zwykle wietrznie i gorąco, początkowo kamieniście, potem piaszczyście. Szykuje się ciężki dzień – mówi Rafał Sonik, kapitan Poland National Team.

Motocykle i quady startują o godz. 9.50 naszego czasu, samochody o 10.20, a ciężarówki o 12.22. Po tym etapie dakarowy peleton czeka dzień przerwy.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.