ORLEN Team dołączył do Poland National Team

Orlenteam

Zawodnicy ORLEN Team, startujący obecnie w Rajdzie Dakar, wzmocnili szeregi Poland National Team, ekipy polskich rajdowców powołanej do życia przez Polski Związek Motorowy.

– Bardzo się cieszymy, że kolejni polscy zawodnicy z wybitnymi osiągnięciami w rajdach terenowych dołączyli do naszego zespołu. Od samego początku projekt Poland National Team miał skupiać wszystkich zawodników, a obecność wśród nich rajdowców ORLEN Team jest naturalną koleją rzeczy – powiedział Michał Sikora, Wiceprezes PZM.

ORLEN Team nieprzerwanie od 2000 r. występuje w biało-czerwonych barwach podczas wszystkich najważniejszych imprez rajdowych świata, takich jak Mistrzostwa Świata FIM, Puchar Świata FIA, czy w najbardziej prestiżowym przedsięwzięciu motoryzacyjnym – Rajdzie Dakar. Kuba Przygoński, Jacek Czachor i Marek Dąbrowski to wielokrotni Mistrzowie i Wicemistrzowie Świata w rajdach terenowych. Do Kuby Przygońskiego należy najwyższa lokata, jaką polski motocyklista osiągnął na Dakarze – 8. miejsce w 2010 r. Kapitan zespołu Jacek Czachor jest jedynym zawodnikiem na świecie, który meldował się na mecie każdej z dwunastu edycji rajdu Dakar, w której startował. Do zespołu należy również Szymon Ruta, specjalizujący się do tej pory w rajdach płaskich i debiutujący w obecnej edycji Dakaru.

– Właśnie połączyliśmy siły z kolegami z Poland National Team. Mamy wielu szybkich i utalentowanych zawodników, którzy trzymając się razem mogą wspólnie dążyć do osiągnięcia wysokiej pozycji Polski na międzynarodowej arenie sportowej. Pamiętam, kiedy zaczynaliśmy przygodę z rajdem Dakar – byliśmy wtedy jedynymi reprezentantami Polski. Z roku na rok polskich zawodników przybywało i nadszedł moment aby wspólnie powalczyć o najwyższe trofea – powiedział kapitan Jacek Czachor.

Poland National Team to drużyna ponad podziałami, której przyświeca cel patriotyczny. Otwarte struktury i wymiar społeczny projektu pozwolą umocnić pozycję Polaków na arenie światowej. Będą też płaszczyzną do szkolenia młodych, perspektywicznych kierowców, takich jak Michalina Rybak czy Martin Kaczmarski.

– Ideą powołania Poland National Team jest budowanie świadomości wśród nas zawodników, że w wielu odległych miejscach na ziemi jedziemy razem dla Polski, że niezależnie od zajmowanych pozycji powinniśmy sobie pomagać i wspierać się nawzajem. Marzy mi się, aby należeli do niej wszyscy Polacy startujący w rajdach, niezależnie od tego czy jadą w teamach fabrycznych, czy reprezentują zespoły sponsorów, czy też sami finansują swoją pasję i udział w rajdach – mówił w grudniu ub.r. Rafał Sonik, pomysłodawca i kapitan PNT.

fot. www.orlenteam.pl

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.